Návrhy zahrad

 

staré čínské přísloví říká:

„Chceš-li být šťastný jeden den, opij se. Chceš-li být šťastný měsíc, ožeň se. A chceš-li být šťastný celý život, pořiď si zahradu.“

Kroky k nové zahradě:

První návštěva Vaší zahrady

První návštěva Vaší zahrady zahrnuje konzultaci možného využití zahrady, výsadeb a celkově se pokusíme ujasnit vaše představy o pro Vás ideální zahradě. Cena první návštěvy  bude vypočtena podle nákladů na cestu (12 Kč/km - účtuji pouze cestu k Vám, nikoliv zpáteční), čas strávený konzultací není u první návštěvy účtován.

Zpracování předběžné studie

Na základě Vámi dodaných materiálů (geometrický plán, kopie katastrální mapy apod.) a mého zaměření a vyfotografování pozemku vypracuji studii rozdělení a možnosti funkčního využití zahrady. Cena studie se pohybuje od 1000 Kčdo cca 5000 Kč (záleží na velikosti řešeného pozemku a náročnosti studie). Pokud bude dále zpracován projekt, bude se cena studie snižovat nebo nebude po dohodě účtována vůbec.

Konzultace studie

 

Studii s Vámi zkonzultuji na místě, nebo ji zašlu poštou či mejlem a studii probereme po telefonu. Doplním další nápady a možnosti, popř. něco uberu nebo změním.

Zpracování projektu

 

Na základě studie vypracuji projekt, který bude podrobněji řešit jednotlivé části zahrady (záhony, trávník, jezírko...). Součástí projektu je výkresová dokumentace - celkový půdorys, rozkreslení  detailů, osazovací plán s číselným označením rostlin a legendou. Dále je součástí projektu orientační cenová kalkulace prací a materiálu. Ceny projektu se pohybují od 5000 Kč do cca 8000 Kč (podle náročnosti a velikosti pozemku). Při následné realizaci je cena za projekt  snížena (při celkové ceně realizace nad 60 000 Kč cca na polovinu). Výkresy kreslím ručně - buď pouze perokresby nebo perokresby kolorované pastelkami či akvarelem. Ruční výkresy podle mě mají větší autentičnost a názornost, jsou osobitější než "umělé" výstupy z počítačových programů.

Realizace zahrady

 

Pokud se Vám bude můj návrh líbit a budete souhlasit s cenou, zprostředkuji Vám realizaci. Realizace provádím v rámci služeb Zahradnictví Pavel Krejčí - Tábor (Náchod), které disponuje dostatečnou praxí, zkušenostmi a mechanizací. Při realizaci aktivně spolupracuji s firmou, díky čemuž vznikne skutečně to, co bylo původně vymyšleno. Eliminují se tím chyby, které mohou vzniknout nepřesným nepochopením projektu ze strany cizí realizační firmy.