Návrh zahrady a ceny

 

staré čínské přísloví říká:

„Chceš-li být šťastný jeden den, opij se. Chceš-li být šťastný měsíc, ožeň se. A chceš-li být šťastný celý život, pořiď si zahradu.“

Kroky k nové zahradě:

První návštěva Vaší zahrady

První návštěva Vaší zahrady zahrnuje konzultaci možného využití zahrady, výsadeb a celkově se pokusíme ujasnit vaše představy o pro Vás ideální zahradě. Cena první návštěvy  je 1000,- (dopravné, čas strávený konzultací )

Zpracování předběžné studie

Na základě Vámi dodaných materiálů (geometrický plán, kopie katastrální mapy apod.) a mého zaměření a vyfotografování pozemku vypracuji studii rozdělení a možnosti funkčního využití zahrady. Cena studie  je  5000- 7000 Kč (záleží na velikosti řešeného pozemku a náročnosti studie). Dodávám standardně 2 varianty řešení.

Konzultace studie

 

Studii s Vámi zkonzultuji na místě, nebo ji zašlu poštou či mejlem a studii probereme po telefonu. Doplním další nápady a možnosti, popř. něco uberu nebo změním.

Zpracování návrhu zahrady

 

Na základě studie vypracuji návrh, který bude podrobněji řešit jednotlivé části zahrady (záhony, trávník, jezírko...). Součástí návrhu je výkresová dokumentace - celkový půdorys, rozkreslení  detailů, osazovací plán s číselným označením rostlin a legendou. Dále je součástí návrhu orientační cenová kalkulace prací a materiálu. Ceny projektu se pohybují od 10 000 Kč do cca 15000 Kč (podle náročnosti a velikosti pozemku).  Výkresy kreslím ručně - buď pouze perokresby nebo perokresby kolorované pastelkami či akvarelem. Ruční výkresy podle mě mají větší autentičnost , jsou osobitější než "umělé" výstupy z počítačových programů.

Realizace zahrady

 

Pokud se Vám bude můj návrh líbit, zprostředkuji Vám realizaci. Realizace provádí firmy s dlouholetou zkušeností v zahradnických oborech. Při realizaci aktivně spolupracuji s firmou, díky čemuž vznikne skutečně to, co bylo původně vymyšleno. Eliminují se tím chyby, které mohou vzniknout nepřesným pochopením projektu ze strany  realizační firmy.