Návrh zahrady a ceny

 

staré čínské přísloví říká:

„Chceš-li být šťastný jeden den, opij se. Chceš-li být šťastný měsíc, ožeň se. A chceš-li být šťastný celý život, pořiď si zahradu.“

Kroky k nové zahradě:

První návštěva Vaší zahrady

První návštěva Vaší zahrady zahrnuje konzultaci možného využití zahrady, výsadeb a celkově se pokusíme ujasnit vaše představy o pro Vás ideální zahradě. Cena první návštěvy  je 1000,- (dopravné, čas strávený konzultací )

Zpracování předběžné studie

Na základě Vámi dodaných materiálů (geometrický plán, kopie katastrální mapy apod.) a mého zaměření a vyfotografování pozemku vypracuji studii rozdělení a možnosti funkčního využití zahrady. Pokud Vám stačí pouze studie, cena   je  6000- 9000 Kč (záleží na velikosti řešeného pozemku a náročnosti studie). Dodávám standardně 2 varianty řešení.

Konzultace studie

 

Studii s Vámi zkonzultuji na místě, nebo ji zašlu poštou či mejlem a studii probereme po telefonu. Doplním další nápady a možnosti, popř. něco uberu nebo změním.

Zpracování návrhu zahrady

 

Pokud chcete komplexnější návrh, vypracuji ho na základě studie.  Návrh bude podrobněji řešit jednotlivé části zahrady (záhony, trávník, jezírko...). Součástí návrhu je výkresová dokumentace - celkový půdorys, rozkreslení  detailů, osazovací plán s číselným označením rostlin a legendou.  Ceny projektu se pohybují od 10 000 Kč do cca 15000 Kč (podle náročnosti a velikosti pozemku).  Výkresy kreslím ručně - buď pouze perokresby nebo perokresby kolorované pastelkami či akvarelem. Ruční výkresy podle mě mají větší autentičnost , jsou osobitější než "umělé" výstupy z počítačových programů.

Realizace zahrady

 

Pokud se Vám bude můj návrh líbit, zprostředkuji Vám realizaci. Realizace provádí firmy s dlouholetou zkušeností v zahradnických oborech. Při realizaci aktivně spolupracuji s firmou, díky čemuž vznikne skutečně to, co bylo původně vymyšleno. Eliminují se tím chyby, které mohou vzniknout nepřesným pochopením projektu ze strany  realizační firmy.